Állatorvos válaszol
Tisztelt Dr.úr!
10-éves Foxterrier kutyusom van, nagyon vakarózik szőre hiányos emiatt
ideges!Orvoshoz vittem és csirke allergiát állapított meg.Minden szárnyas ennivalót
megvontam,de sajnos semmi nem változott!Visszavittem az orvoshoz injekciót kapott illetve
allergia gyógyszert 10-napig speciális korának megfelelő tápot vásároltam Dr úr javaslatára.
Étvágy nagyon jó ennek ellenére sovány mindig megkapja évente a féreghajtót
.Újból visszavittem látom, csak találgat, és nem tudja,mi okozhatja ezt az állapotot!
Kérdésem ön szerint mi lehet a probléma és hogyan tudnék segíteni mivel nagyon rossz
látni, ahogyan szenved és feszült!
Kertes házban lakom és a szomszédomba nagyon sok szárnyas van, esetleg befolyásolhatja,mivel a tolluk átrepül hozzánk!
Válaszát nagyon várom és előre is köszönöm!
Tisztelettel:Erika
Kedves Erika!
Mi alapján állapította meg a kolléga a csirkehús allergiát?
Erre igazán egyetlen módszer való, a vérből történő allergén meghatározás.
Ez a vizsgálat egyébként fényt deríthetne arra, nincs-e más allergiát okozó faktor.
Ennek a vizsgálatnak a folytatása lehetne az úgynevezett hyposzenzitizáló kezelés, amelynek során egy kifejezetten az Ön kutyája számára készített speciális injekciósorozattal kezelve a kutyust csökkenthető vagy megszüntethető az allergiás készség.
Ha ezt a vizsgálatot nem végezte el a kolléga, fogalmuk nincs arról, valójában mire, (mikre) allergiás a jószág.
Fontos persze a korrekt bolhamentesítés is, ugyanis a viszketegséget okozó faktorok összeadódnak.
Sok sikert!
Üdvözlettel:
Dr. Zöldi Tamás, kisállatgyógyász állatorvosSzent Bernát Kisállat Ambulancia
Kedves Doktor úr!
Sajnos kedvenc kiskutyám és húséges kis társam száj és fog ápolására nem fordítottam kellő figyelmet eddigi élete során! Most lesz 12 éves és a fogkő okozta betegségek igen erősen jelentkeztek mostanra! Többek között az EPULISZ nevű ínydaganat is! Épp tegnap égette le az orvos a metszőfogak mögül! Attól tartva, hogy kiújul esetleg elkezdtem keresgetni a neten a témával kapcsolatban annak érdekében, hátha találok valamit, ami kis kedvencem segítségére lehetne hátralévő idejében.
Nos, az alábbi linket találtam:http://www.rakesagomba.eu/
Ebben Dr. T. Simoncini római onkológus professzor többek között az alábbiakat írja:
„A gombák szaporodásával kapcsolatos probléma az volt, hogy hogyan lehetne megtámadni őket a szöveteken belül, miután ott nem lehet alkalmazni a sót annak erőssége miatt. Ezután eszembe jutott, hogy a szájüregi daganatos kisgyermekek esetén a szódabikarbonát gyors és erős fegyvernek minősül, amely 3-4 nap alatt megszünteti a betegséget. Úgy gondoltam, ha ezt nagy mennyiségben lehet alkalmazni szájon vagy vénán keresztül, én is hasonló eredményeket érhetek el. Szóval elkezdtem a saját vizsgálataimat, amelyek kézzelfogható eredménnyel szolgáltak.”
"Garat tumor
Az anatómiai elhelyezkedés, hogy a szervnek külső kapcsolata van, nagyon egyszerű kezelést tesz lehetővé a szájban és a nyelven, a szájpadláson vagy a garatban lévő daganat esetében. A 1,5 teáskanálnyi szódabikarbonát oldatot vízben feloldva, kétszer egy nap kell bevenni 10 napig. A kezelés megismételhető 10 napig, de ilyenkor naponta egyszer kell meginni az oldatot.
A kezelés egy hét kimaradása után megismételhető, ha valamennyi visszamaradt a kóros szövetből.
Ha irritáció lép fel, a szódabikarbonátos oldatot egy pihenőnap erejéig nátriumkloridra lehet cserélni, ami egyszerűen só vízben. Ha az orrüreg is irritált, az inhalálás is hatásos lehet.
Tehát a kezelés nagyon gyors. Akkor válik bonyolulttá, ha mélyebben van a kóros szövet, amikor az gyarapszik a szervezetben. Lehetetlen elérni őket kívülről, ezért helyi kezelést is alkalmazni kell.”
Kedves doktor úr!
Kíváncsi lennék a véleményére de legalább nyugtasson meg, hogy ha kipróbálom, nem ártok vele a kutyusnak!
Tisztelettel: Babus Mátyás Gyöngyösről
Kedves Mátyás!
Óva inteném attól, hogy a legjobb szándék mellett "kisérletezgessen" bármilyen állaton, akár a saját kutyáján is. Az állatkisérleteknek rendkívül szigorú személyi és tárgyi feltételei vannak az Unióban.
A konkrét esettel kapcsolatban: Az epulis általában jóindulatúan zajlik kutyák szájában, lassan nő, áttétet nem szokott okozni.
Az eltávolított képlet szövettani vizsgálata fontos információt jelente a prognózis tekintetében.
Állatorvosa végeztetett ilyen vizsgálatot a képletből?
Továbbá nagyon fontos a szájhigiénia fenntartása,feltehetően most megtörtént a fogkövek eltávolítása is.
Nagyon sok olyan termék, táplálék kiegészítő van forgalomban, ami késlelteti a fogkövek kialakulását, de mindezek mellett legfontosabb tényező a rágatás.
A szódabikarbona ilyetén felhasználásáról személyes tapasztalatom nincsen, nem tudok róla, hogy ezt az állatorvosok alkalmaznák ilyen esetekben többnyire nincs is szükség erre.
Üdvözlettel:
Dr. Zöldi Tamás, kisállatgyógyász állatorvosSzent Bernát Kisállat Ambulancia
Kedves Dr. Nő/Úr!
Van egy kiscicám néha nyávog ha leugrik valahonnan vagy csak sétál, de ha elkezdek vele játszani semmi baja, ha meg is nézem hogy nem-e történt a lábával valami akkor sem nyávog. Azért nyávogna mert csak unatkozik?
És hogyan tudnám a cicámat kiszoktatni a kertbe hogy ha ha el is megy vissza is jönnön? (Pórázzal már próbálkoztam, de 1 óra mire rárakom és mindig bemászik a bokor alá akkor meg feltekeredik)
Üdv: Adrienn
Kedves Adrienn!
A cica szokott nyávogni. Ez nem kóros.
A kiszoktatás fokozatosan történjen, legalább 2-3 hétig csak a lakásban tartsa,hogy ott biztonságban érezhesse magát.
Ha már ott biztonságban érzi magát, hagyja nyitva résnyire az ajtót. A cica ki fog surranni, szép lassan felfedezi a tágabb környezetet. Egyre távolabb fog merészkedni és ha megijed, vissza fog surranni a lakásba. Későbbiekben érdemes macskaajtót beszerezni, ekkor önállóan fog majd ki-be közlekedni és Önöknek is kényelmesebb lesz az életük, nem kell örökké nyitogatni a cicának az ajtót.
Pórázra nem lesz szükség, nyugodtan felejtse el.
Sok sikert!
Üdvözlettel:
Dr. Zöldi Tamás, kisállatgyógyász állatorvosSzent Bernát Kisállat Ambulancia
Tisztelt Dr. Úr/Nő!
Van egy 12 hetes beagke kan kutyánk!Ez elmúlt két napban a délutánjaink azzal teltek, hogy séta után mikor hazaértünk, a kutya folyamatosan pisilt!Ezt úgy értem, hogy két pont között a lakásban pisicsíkot húzott maga után!Lent nem csinálja ezt!Akkor idefent miért?
Kedves Zsuzsanna!
Kölyökkutyák szobatisztaságra szoktatása sok türelmet igénylő feladat.
Lehet, hogy az utcán érte őt valamilyen kellemetlen élmény, ami miatt visszatartja a dolgát és a lakásban, számára biztonságosnak vélt körülmények között már elvégzi. Érdemes lenne a lakásban kutyapelenkát és helyhez szoktató spray-t alkalmazni, talán hamarább megtanulná, hová szabad pisilni.
Türelem, meg fogja tanulni a helyes viselkedést.
Sok sikert!
Üdvözlettel:
Dr. Zöldi Tamás, kisállatgyógyász állatorvosSzent Bernát Kisállat Ambulancia
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Van egy 2 éves fekete, hosszúszőrű ónémetjuhász "családtagunk"..Mikor pár hónaposan hozzánk került semmi probléma nem volt, majd néhány hét elteltével elkezdett hullani (?) a szőre, száraz bőraprólékokat hullatott és szegény rettenetesen büdös volt. Azt hittük rühes.. El is vittük egyből egy helyi állatorvoshoz, aki aztán továbbküldött minket az állatorvosi klinikára, ahol kaparékot, illetve vért vettek a kutyától, majd "megállapították", hogy SEMMI BAJA...Különféle módszerekkel próbálkoztunk akkor (pl. megfürdettük speciális bolhaölő stb szert tartalmazó vízben; csepegtettünk a füle mellé, stb.), míg végül egyszercsak elmúltak a tünetei. Gondoltuk "kinőtte" a rejtélyes bőrbetegségét.
A java sajnos csak ezután következett, ami miatt a T. Címzetthez is fordulok/fordulunk.
Kb 1 éves lehetett a kutya, amikor elkezdte véresre nyalogatni/rágcsálni a lábait; vakarni a teste különböző részeit. Azt hittük (megint), hogy bolhás így vettünk a célnak megfelelő cseppet, illetve nyakörvet.
Sajnos nem múltak el a tünetek, sőt a kutya egyre rosszabbul lett, belázasodott és szó szerint több sebből vérzett már (egy idő után felgyorsultak a tünetek és egyre hevesebben vakarta magát), amikor szintén állatorvoshoz fordultunk.
Az állatorvos megvizsgálta a kutyát (vérvétel, stb nem történt) és azt a diagnózist állította fel, hogy a kutyánknak autoimmun betegsége van, ami abból áll ez esetben, hogy a kutya szervezete ellenanyagot termel és ez viszket a kutyának...(Elnézést a laikus diagnózis összefoglalásért)
Mivel az orvos szerint ez csak kezelhető állapot így javasolt egy Medrol - Zinat kúrát, ami helyre is hozta a kutyánkat..
Sebei begyógyultak, szőre az érintett helyeken visszanőtt, nem vakarta magát.
Eltelt pár hónap és újra megjelentek a tünetek, így hallgatva a doktornőre megint elkezdtük a gyógyszerkúrát és ismét helyrejött a kutya.
Egy idő után sajnos egyre kisebb lett a két gyógyszerkúra közötti időintervallum, továbbá májvédőt is adtunk már a kutyánknak...
Most vagyunk túl egy nagyon súlyos tünetsorozaton..megint megcsináltuk a gyógyszerkúrát, helyrejött a kutyus de rettenetesen el vagyunk keseredve a jövőbeli állapotának kilátásaival kapcsolatban..Nem akarjuk tönkretenni a sok gyógyszerrel a máját, illetve az immunrendszerét.
A doktornő szerint egy autoimmun vizsgálat több 100ezer forint, illetve csak olyan megoldások létezhetnek még, melyek költsége még ennél is magasabb...
Kérdések ezekután:
- Ön szerint milyen betegségre utalhatnak ezek a tünetek?
- Ha ez egy autoimmun betegség mi a leghatékonyabb módja ennek megállapítására/kezelésére (tekintve, hogy kiskorában a vérvétel, kaparékvizsgálat kapcsán az állatorvosi klinikán nem találtak semmiféle rendellenességet)?
- Ismer-e, esetleg tudna-e ajánlani egy specialistát, vagy egy olyan állatorvost, akinek ez a szakterülete (ilyen és ehhez hasonló autoimmun betegségek)?
Várjuk megtisztelő válaszát!
U.I.: Elnézést a terjengősségért, illetve a helyenkénti formai összeszedetlenségért, de kétségbe vagyunk esve.
Nagyon szeretjük a kutyust és szeretnénk MINDENT megtenni, amit meg lehet és meg tudunk tenni azért, hogy helyrehozzuk szegényt.
Bármilyen egyéb kérdése lenne állunk rendelkezésére!
Előre is nagyon köszönjük, hogy időt szánt problémánkra.
Tisztelettel:
Galambos Attila és családja
Tisztelt Galambos Attila!
Inkább köszönöm a részletes összefoglalót...
Látatlanban nem lehet diagnózist fölállítani, de nagy esélye van a kutyusnak az ún. DSH-pyoderma nevezetű betegségre, amely a német juhászokra jellemző autoimmun betegség, genetikai háttérrel.
A korrekt diagnózis fölállítása szerintem nem kerül százezrekbe.
Amit javasolnék: Vérlabor, bőrbiopszia szövettani feldolgozása, esetleg egy újabb,korrekt bőrkaparék.
Igazán kitűnő specialista kolléganő: Dr. Tarpataki Noémi, SZIE ÁOTK Belgyógyászati Klinika, Bp. 1078. István u. 2. Tel.: 478-4100
Tiszta szívvel javaslom Őt.
Sok sikert!
Üdvözlettel:
Dr. Zöldi Tamás, kisállatgyógyász állatorvosSzent Bernát Kisállat Ambulancia
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212
|